رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان

نمای هر ساختمان جز یکی از ویژگی های مهم هر ساختمان است که با توجه به رنگ و سنگ یا سیمانی که دارد جلوی زیبایی به ساختمان می دهد. رنگ هر ساختمان احساسات را تحریک می کند و باعث می شود شخصیت ساکنین آن ساختمان را بهتر بشناسیم.

رنگ ها نشانگر فرهنگ، شخصیت، خصوصیات و… هر فرد را نشان می دهد. از آنجایی که رنگ لباس هر فرد شخصیت آن را نشان می دهد ساختمان نیز مثل لباس دوم است و معرف شخصیت اهالی آن ساختمان را نشان می دهد. خانه ای که غرق رنگ های پسندیده باشد دائم آرامش بخش است. می توان به راحتی زندگی خود را با رنگ ها شاد و جذاب کنیم.

نمای هر ساختمان از هر نوعی که باشد مثل سیمانی، فلزی، کامپوزیت و یا تمامی سطوحی که قابل رنگ کردن هستند، به مرور زمان به دلیل آلودگی هوا یا کثیفی و… دچار بی رنگی و بد شکل شدن ساختمان شما می شود. لذا با رنگ کردن ساختمان دوباره می توانید آن را مثل روز اول نو کنید.

مزایای رنگ نما:

  • رنگ نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و باران و نور شدید خورشید UV باشد.
  • قابل شستشو باشد
  • حلال در آب
  • غیر قابل اشتغال باشد.
  • مقاوم در برابر متورم و پوسته پوسته شدن باشد.

قبل از رنگ آمیزی نما:

تمام نمای ساختمان که قصد رنگ کردن آن را دارید باید زیرسازی شود در واقع قبل از رنگ آمیزی نما ابتدا باید شسته شود و هرگونه گرد و غبار و چربی و… روی آن نباشد و در صورت بودن باید برداشته شوند و در صورت وجود ترک و شکاف و… بر روی ساختمان باید آن را بتونه کرد. تا نمای ساختمان صاف و یک دست شود و بعد از رنگ کردن آن یه رنگ آمیزی مرتب و تمیزی شود.

انتخاب رنگ برای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان

انتخاب رنگ برای ساختمان مهم است و رنگ زیبا جلوه ی زیبایی به ساختمان می دهد و باید در انتخاب رنگ ساختمان دقت کامل کنید.

اگر میخواهید خودتان رنگ کنید ابتدا یه سطل رنگ کوچیک بگیرید و روی قسمتی از دیوار بریزید و رنگ آن را ببینید و اگر پسند کردید که به راحتی می توانید بروید چند رنگ سطل بخرید و نمای ساختمان خود را رنگ کنید و حتی اگر از آن رنگ خوشتان نیامد می توانید بقیه رنگ ها را امتحان کنید و هزینه ی زیادی برای رنگی که پسند نکردید ندهید. میتوانید برای انتخاب رنگ ساختمان با مشاوران کار در ارتفاع مشورت کنید.

بهترین موقع رنگ کردن ساختمان

در صورتی که خودتان بخواهید نمای ساختمان را رنگ کنید بهتر است در روزهای آفتابی که نور بیشتری وجود دارد آن را انجام دهید موقع رنگ کردن باید قسمت سایه ساختمان را رنگ کنید چون که گرمای زیاد ممکن است باعث ایجاد حباب و چسبندگی رنگ و… شود. به عنوان مثال اگر اول صبح نمای غرب ساختمان در آفتاب است شما شرق آن را رنگ آمیزی کنید و قسمت غرب ساختمان را در بعد از ظهر که آن قسمت سایه می شود رنگ آمیزی کنید.

باید توجه داشت که رنگ آمیزی را در هوای مناسب و مثبت پنج درجه انجام دهید و در هوای سرد موقع مناسبی برای رنگ آمیزی نیست. بهترین فصل برای رنگ آمیزی نمای ساختمان در فصل بهار و اوایل تابستان می باشد.

در پایان

در پایان می توانم بگوییم برای داشتن نمای ساختمان زیبا و چشمگیری می توانید به راحتی آن را با رنگ مورد علاقه ی خودتان رنگ آمیزی کنید و هر بار که از منزل به بیرون می آیید از دیدن آن لذت ببرید و خستگیتان رفع شود و باعث شادی و رضایت شما باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812