نماشویی با طناب

نماشویی با طناب

نماشویی با طناب

نماشویی با طناب چیست؟ آیا نما کاملا تمیز می شود؟ هزینه ی آن چگونه است؟ شستو شوی نمای چگونه انجام می شود؟ شاید این ها سوالاتی هستند که در ذهن شما باشند. با ما همراه باشید تا جواب این سوالات مبهم شما را بدهیم.

نماشویی با طناب و کار در ارتفاع یکی از بهترین روش های شستن نمای ساختمان است. نمای ساختمان ها به دلیل آلودگی هوا، دود ماشین و کارخانه ها موجب کثیفی آن ها می شود لذا شستن نما با طناب ایمنی کامل دارد و هزینه کمتر و همچنین زمان کمتری برای شستشوی می گیرد.

تعریف نماشویی

شستشوی نمای ساختمان یا شستشوی نانو نما، تمیزکردن سطوح خارجی ساختمان های بلند و کوتاه است، نماهای ساختمان ها همه از یک جنس نیستند و انواع مختلفی دارند، نمای ساختمان می تواند شامل تاج ساختمان، پنجره ها، دیوارها که دیوار شامل سنگ های طبیعی، سنگ های مصنوعی، آجر، کامپوزیت، شیشه، آلومینیوم و … می باشد.

که شستشوی هر کدام نیازمند ابزاری خاص است و روش های مختلفی دارد. در این کار شجاعت و مهارت حرف اول را می زند و به گونه ای که کم هزینه ترین و با کیفیت ترین شستشو و با قیمت مناسب و به صرفه با طناب و دستگاه سند بلاست نمای ساختمان را می شویند.

شستن نمای ساختمان به گونه ای نیست که هر شخصی با مواد نانو بتواند آن را به راحتی بشوید و یا بتواند به طناب خود را آویزان کند.نماشویی با طناب شغلی کاربردی است چون که نما کار می تواند با آویزان شدن از نما با طناب های مخصوص به قسمت های مختلف نما دسترسی داشته باشد و شروع به تمیز کردن ساختمان کند و تمامی کثیفی نمای ساختمان را از بین ببرد و ساختمان شما را مثل روز اول تمیز و براق کند.

 

روش های نماشویی

  • نماشویی با طناب
  • نماشویی با داربست
  • نماشویی با کمربند
  • نماشویی با راپل

نماشویی با طناب

شستن نما با آب فشار بسیار قوی به وسیله دستگاه سند بلاست انجام می شود و بستگی به میزان کثیفی آن ساختمان مواد خاصی برای تمیز کردن وجود دارد.

نماشویی با طناب مزیت های خیلی بسیاری دارد از جمله صرفه جویی در وقت و هزینه و به این شکل است که نما کار طناب را از پشت بام به یک میله یا جایی محکم که اطمینان دارد آن جا محکم است وصل می کند و محکم می بندد و با داشتن یک طناب اصلی و یک طناب دوم برای اطمینان بیشتر که طناب ترمز هم نام دارد از نمای ساختمان مورد نظر آویزان می شود و با در دست داشتن اهرم بر روی نما و در ارتفاع آن ساختمان که فرقی نمی کند کوتاه یا بلند باشد اقدام به شستشو می کند.

تمامی این موارد را میتوانید با شرکت احمدوند که در زمینه ای کار در ارتففاع خدمات کسترده‌ای را ارایه میدهند همکاری کنید.

شاید بگویید نماشویی با طناب امنیت و سرعت ندارد اما این گونه نیست برخلاف تصور شما باید بگوییم شستشوی نما با طناب به این شکلی که شما فکر می کنید نیست در صورت ماهر بودن نما کار و آموزش درست کادر نماشویی با طناب باعث می شود که این کار سریع انجام شود.

نماشویی با طناب

نماشویی به روش سنتی

نماشویی به روش سنتی که البته امروزه هم زیاد کاربرد دارد با استفاده از داربست است و اگر داربست در نما باشد گروه نماشویی به ناچار از داربست استفاده می کند اما اگر نباشد به بهتر است و به نفع نماشوی کار است و با طناب کارش را انجام می دهد.

قابل توجه است که برای 150 متر نماشویی با طناب به اندازه یک روز کاری زمان لازم است اما با داربست سه روز زمان نیاز است که این خیلی زمان بر است.

قیمت نماشویی

قیمت نماشویی به نمای ساختمان بستگی دارد و نماشوی کار ابتدا یک بار باید از ساختمان بازدید کند و ارتفاع نمای ساختمان، عرض، مقدار کثیفی نمای ساختمان، عمر سنگ هایی که در نمای ساختمان به کار برده شده، نوع مصالح به کار رفته در نمای ساختمان و… را ببیند و قیمت نهایی را به شما بگویید.

قیمت نماشویی بیشتر به صورت توافقی انجام می شود. قیمت تقریبی نماشویی از متری 4500 تا نرخ 9000 هزار تومان البته بسته به نوع نماشویی، دستگاه ها و ابزار هایی که مورد استفاده قرار می دهند و همچنین داشتن بیمه حوادث، دسترسی آسان  یا دسترسی سخت به تمام قسمت های نما و جنس سنگ نما و نوع مواد به کار رفته دارد و قیمت تعیین می شود.

در پایان

ابزار و روش های شستشوی هر نمای ساختمان با نمای ساختمان دیگری متفاوت است. شستشوی نمای آجری با دستگاه های سند بلاست و سیلیس انجام می شود و نماشویی با کامپوزیت با دستگاه واترجت و ابر خیس و تی لاستیکی انجام می شود و قاعدتا قیمت شستشوی نمای هر ساختمان با دیگری متفاوت است.

در تهران باید در هر فصل یک بار نمای ساختمان را شستشو بدهند و از شستشوی نما با طناب برای ساختمان استفاده می کنند که هم امن است و هم راحتتر و هزینه کمتر و وقت کمتری از شما می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button