دسترسی استفاده از طناب در هنگام کار در ارتفاعات

دسترسی به طناب

سیستم دسترسی به طناب IRATA International ، یک روش ایمن برای کار در ارتفاع است. با استفاده از طناب و تجهیزات مرتبط برای دستیابی به موقعیت مورد نظر در کار استفاده می شود که از کارمند پشتیبانی و محافظت می کند.

یکی از مزیت های استفاده از روش های دستیابی به طناب عمدتاً در ایمنی و سرعتی است که کارگران می توانند برای انجام کار های خود به مکان های دشوار بروند، که اغلب کمترین تأثیر را بر سایر عملیات، مناطق اطراف و محیط می گذارد.

هدف اصلی هنگام استفاده از روش های دستیابی به طناب، انجام کار با کمترین حوادث یا وقایع خطرناک است. به منظور اطمینان از حفظ سیستم ایمنی کار در همه حال، در حالی که از آسیب به اموال یا آسیب رساندن به محیط زیست یا فرد جلوگیری شود، برای هر عملیات برنامه ریزی دقیق و ارزیابی خطر به صورت مستند انجام می شود.

IRATA International یک رویه کار به طور مداوم در حال تکامل است، دارد که اعضا ملزم به دنبال کردن آن هستند و برای اطمینان از استقرار و حفظ سیستم ایمنی کار، کنترل می شوند. این امر شرکت های عضو IRATA International را از شرکت های دسترسی به طناب که تحت چنین نظارت دقیق، کنترل و برنامه آموزش، ارزیابی و صدور گواهینامه IRATA (TACS) نیستند ، جدا می کند.

مانند هر روش دیگر برای کار در ارتفاع، استفاده از طناب باید به عنوان یک سیستم کامل در نظر گرفته شود، که در آن برنامه ریزی، مدیریت ، صلاحیت و تجهیزات مناسب باید با همان اهمیت بررسی شوند ، زیرا هر یک برای اطمینان از ایمنی به دیگری وابسته است.

دسترسی به طناب

چگونگی ایمن بودن دسترسی به طناب

در صورت رعایت دستورالعمل های IRATA، دسترسی به طناب ایمن است. IRATA مخفف Industrial Rope Access Trade Association است و سازمانی است که بر اجرای ایمنی تمرکز دارد. هر یک از اعضای IRATA باید از دستورالعمل ها و قوانین خاصی که IRATA کنترل می کند پیروی کنند.

در چه مکان هایی از طناب استفاده می شود؟

طناب را می توان در هر جایی برای رسیدن به مکانی غیرقابل دسترس استفاده کرد.

برای مثال بخش عمران و زیرساخت ها را در نظر بگیرید. جایی که در گذشته همه ساختمان ها آپارتمانی نبوده و دسترسی به آن ها آسان بود، اما امروزه این مسئله متفاوت است. شهرها پر از آپارتمان هایی شده است که در گوشه کنار شهر قرار ساخنه شده اند. این مسئله چالش تعمیر و نگهداری و مونتاژ را بسیار بزرگتر می کند. اکثر سیستم عامل های داربست و کار هوایی نمی توانند (با خیال راحت) به این مکان ها برسند بنابراین طناب به بهترین راه حل تبدیل شده اند. بخش عمران و زیرساخت ها تنها بخشی نیست که می توان از دسترسی طناب استفاده کرد.

دسترسی به طناب

مزایای استفاده از دسترسی به طناب چیست؟

  •  می تواند بهترین راه حل برای دسترسی به هر مکانی باشد.
  • در ارتفاع یا هرجای دیگر، همیشه یک راه حل برای دستیابی به مکانی غیرقابل دسترسی با استفاده از طناب وجود دارد. این یک روش ایمن برای کار در ارتفاع است.
  • دسترسی به طناب که طبق دستورالعمل های IRATA انجام می شود، روشی ایمن برای کار در ارتفاع است. تکنسین ها به دو نقطه لنگر مستقل متصل هستند، بنابراین همیشه یک خط پشتیبان برای آن ها وجود دارد.

سریع و کارآمد بودن 

دسترسی به طناب به سرعت متصل و جدا می شود. این کار باعث صرفه جویی در وقت و همچنین مناسب برای کارهای فوری است.

دسترسی به طناب در مقایسه با سایر روش های کار فضای بسیار کمی را اشغال می کند. این به این معنی است که دردسرهای موجود برای فرآیندهای تجاری حداقل ممکن است.

این یک روش کار سازگار با محیط زیست است .در جاهایی که سایر روش های کار گازهای زیادی را ساطع می کنند، از روش های طناب برای رسیدن به محل کار استفاده می شود. این امر دسترسی به طناب را به یک روش کار سازگار با محیط زیست تبدیل می کند.

با استفاده از دسترسی به طناب چه نوع کار می توانید انجام دهید؟

محل کارهایی که می توانیم از طناب استفاده کنیم بی نهایت است و فعالیت ها نیز همین طور است. فعالیت ها در هر بخش متفاوت است. شایع ترین فعالیت ها در بخش مدنی تمیز کردن، نگهداری و پشتیبانی از پنجره ها در صنعت ساختمان است. تکنسین دسترسی به طناب کسی است که با شرکت در دوره های آموزشی و با اجرا در عمل، تجربه فنون استفاده از طناب را دارد. یک تکنسین مجاز  IRATA کسی است که دسترسی کامل به طناب و دسترسی کامل به آن را دارد.

دسترسی به طناب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812