چرا استفاده از هارنس و لنیارد در کار مهم است؟

هارنس

آموزش استفاده از هارنس برای هر کسی که در ارتفاع کار می کند بسیار مهم است. طبق آمار اخیر HSE ، کار در ارتفاع هنوز هم یکی از بزرگترین دلایل مرگ و جراحات اساسی در محل کار است. در این مقاله، ما اهمیت آموزش ایمنی کمربند را بررسی خواهیم کرد تا از آسیب های احتمالی تغییر دهنده زندگی، از مرگ خود یا کارمند، جلوگیری کنیم.

آیا باید از کمربند هارنس و لنیارد استفاده کرد

تجهیزات محافظ شخصی در برابر سقوط یک قسمت کاملاً حیاتی از حفاظت شخصی برای هر کسی است که در ارتفاع کار می کند. این تجهیزات آنقدر مهم است که یک کاربر می داند چگونه آن ها را بازرسی، و همچنین از آن به درستی استفاده کند. کار در ارتفاع، هر مکانی تلقی می شود که اگر اقدامات احتیاطی لازم انجام نشود، فاصله ای که از آن سقوط می کنید ممکن است باعث صدمه شخصی شود.

آیا باید از کمربند هارنس و لندیارد استفاده کرد

اهمیت انتخاب کمربند هارنس صحیح

هنگام انتخاب هارنس ایمنی، مهم است که بسته به کاری که انجام می شود نوع صحیح هارنس را انتخاب کنید. انتخاب های بسیاری در مورد هارنس های ایمنی وجود دارد، ولی انتخاب تجهیزات مناسب برای کار مهم است.

هر کمربند کار در ارتفاع با مجموعه ای از اجزای منحصر به فرد مانند:

  • پارچه
  • حلقه های D شکل، سمت عقب و جلو
  • اتصالات تسمه یا طناب
  • کمربند و لندیاردهای قابل تنظیم

استفاده از نوع نامناسب از هارنس می تواند منجر به آسیب جدی یا حتی بدتر از آن شود.

اهمیت انتخاب کمربند هارنس صحیح

آیا بازرسی هارنس مهم است؟

بسیار مهم است که کاربران برای بازرسی صحیح اجزایی مانند هارنس آموزش ببینند. همانند سایر تجهیزات PPE ، بسته به نوع کار و محیط ، هر 6 ماه یا قبل از آن به طور رسمی لازم است که هارنس شما به طور رسمی توسط یک شخص آموزش دیده بازرسی شود.

بررسی ها باید قبل از هر بار استفاده انجام شود و شامل بازرسی های فیزیکی زیر است:

برچسب را بررسی کنید  :

مطمئن شوید که برچسب دارای شماره سریال جداگانه، با تاریخ بازرسی و ساخت معتبر است.

لنگر (Stern / Dorsal و غیره) :

وضعیت حلقه D را برای مشاهده علائمی نظیر زنگ زدگی، ترک خوردگی، ساییدگی زیاد بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که حلقه به طور آزادانه می چرخد.

تار و پود پارچه :

علائم آسیب UV و آسیب شیمیایی در هارنس را بررسی کنید (لکه دار بودن پارپه هارنس، نشانه ای از آسیب شیمیایی است که در صورت شکننده یا سفت شدن هارنس قابل تشخیص است). تار و پود باید بدون بریدگی، پارگی یا ساییدگی بیش از حد باشد، حتی دوخت شل ممکن است به معنای به خطر افتادن ساختار هارنس باشد.

قلاب ها :

قلاب ها را وصل کنید تا اطمینان حاصل شود که هارنس کج نشده و به درستی آویزان است، اطمینان حاصل کنید که تمام پرچ ها محکم هستند و قلاب ها تراش خورده یا خم نشده اند و دوخت آنها سالم است.

حلقه ها  :

حلقه های خراب ، ترک خورده یا خراب را بررسی کنید.

تسمه ها :

گیره های موجود در نوارها از نظر وجود دوخت شل شده، بررسی کنید. تسمه ها را به دقت از نظر وجود علائم پارگی یا شکستگی الیاف بررسی کنید.

نحوه استفاده صحیح از هارنس

شما باید اطمینان حاصل کنید که از این کمربند به درستی استفاده کرده اید، در غیر این صورت محافظت محدود یا حتی بدون محافظت را برای فرد ایجاد می کند. هارنس به عنوان بخشی از یک سیستم ایمنی برای کار در ارتفاع استفاده می شود، یک روش خوب برای به خاطر سپردن اجزای هارنس میتوان ازABC  که  A : Anchor ، B  : Bodywear و :  C Connecting devic است. همه این مولفه ها باید بر اساس کار یا وظیفه ای که انجام می دهند به طور مساوی بازرسی و با دقت انتخاب شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812