جلوگیری از ورود پرندگان به بالکن با نصب توری مرغی

توری مرغی

نصب توری مرغی

از عمده مشکلات پیش روی در ساختمان های بلند و برج ها ورود پرندگان به داخل نورگیر و بالکن ساختمان است. این معزل در زمان ساخت آپارتمان ها چندان مورد توجه سازندگان نیست.البته زیبا بودن نمای ساختمان در ابتدای ساخت و ساز و در زمان فروش بسیار مهم است و شاید یکی از دلایل این که نصب توری مرغی در اولویت قرار داده نمی شود همین امر باشد.

در هر صورت در صورتی که پرندگان برای شما ایجاد مزاحمت می کنند، بهترین روش برای پیشگیری از چنین مشکلاتی نصب توری مررغی است. البته از فنس یا توری مرغی برای حصار کشی نیز کمک گرفته می شود.

نحوه نصب توری مرغی

این کار به دلیل اینکه بعد ساخت ساختمان انجام می گیرد، همیشه هزینه های هنگفتی برای خانواده به همراه دارد. نصب داربست، هزینه خرید توری، هزینه استخدام افراد مطلع و کاربلد برای نصب توری مرغی همگی از چالش های پیش روی خانواده است. در این میان نصب توری مرغی با طناب یکی از بهترین روش های موجود است.

راپلکاران شرکت تهران پارس راپل با توجه به دانشی که در زمینه کار در ارتفاع و همچنین نصب تجهیزات ساختمانی دارند در کوتاه ترین زمان ممکن، توری مرغی مورد نظر شما را نصب می کنند. کوتاه شدن زمان نصب، کاهش هزینه های نصب و دیگر هزینه های جانبی از مزایای این شیوه نصب فنس یا توری مرغی است.

توری مرغی

شاید در گذشته برای نصب چنین تجهیزاتی ناچار به نصب داربست وجود داشت؛ اما امروز راپلکاران با نصب تجهیزات در پشت بام، با طناب خود را به طبقه مورد نظر رسانده و سپس بعد از انجام این کار به کمک طناب به طبقه پایین یا پشت بام منتقل می شوند. در ابتدا اگر پنجره یا دیوار آلودگی داشته باشد آن ها را پاک سازی می کنند.

بعد از نصب تجهیزات کار در ارتفاع فنس یا توری مرغی آویزان شده و به کم پیچ و رولپلاک و واشر در جای خود محکم می شود. به صورت استاندارد در هر 30 سانتی متر یک بار یک پیچ و رولپلاک به کار گرفته می شود تا کار، استحکام کافی داشته باشد. بعد از جمع آوری تجهیزات کار در ارتفاع مراحل کار به اتمام می رسد.

هزینه نصب توری مرغی

هزینه نصب توری مرغی علاوه بر خرید توری مرغی که در انواع و اشکال مختلف در بازار وجود دارد، شامل هزینه نصب نیز خواهد شد. در ادامه مقاله بیشتر با انواع توری مرغی آشنا خواهیم شد؛ اما اگر بخواهیم از قیمت نصب توری مرغی صحبت کنیم باید بگوییم که این مورد به عوامل زیر بستگی دارد:

میزان سختی کار

اگر نصب توری مرغی با چالش هایی نظیر بد مسیر بودن بالکن یا نورگیر، متریال خاص دیوار و … مواجه باشد و زمان انجام کار را به تاخیر بی اندازد، ممکن است که هزینه نصب را افزایش دهد.

هزینه نصب توری مرغی

میزان متراژ کار

هر چه فضای بالکن، نورگیر و … بزرگتر باشد، هم باید توری مرغی بیشتری خریداری کنید و هم باید هزینه بیشتری برای نصب آن پرداخت نمایید.

انواع توری مرغی

توری مرغی را می توانید از انواع پلاستیکی و فلزی یافت. هر کدام ویژگی و مشخصات خاص خود را دارند:

توری مرغی پلاستیکی

توری پلاستیکی تنوع محصول بسیار بالایی دارد به طوری که می توان آن را در ابعاد، دهانه های مختلف، وزن و ضخامت متفاوت خریداری کرد. این محصول در نتیجه فرایند اکستروژن، گسترش و بافندگی پلاستیک تولید می شود. در فرایند اکستروژن می توان با اضافه نمودن رنگ های مختلف رنگ توری را سبز، قرمز، آبی و … نمود.

 

 

همچنین این قابلیت وجود دارد که دهانه توری را نیز در اشکال مختلف تولید نمود. قالب پذیر بودن پلاستیک این قابلیت را فراهم می کند که چشمه های را به شکل مربعی، لانه زنبوری و به صورت کلی در وجوه 2 تا 40 ضلعی تولید نمود. این امکان وجود دارد که توری مرغی پلاستیکی را در عرض های 90 سانتی متر، 1.2، 1.5 و 2 متر تهیه کنید.

توری مرغی فلزی

شاید این تصور ایجاد شود که فلز در فضای باز ممکن است زنگ بزند؛ اما بد نیست بدانید که توری مرغی فلزی از گالوانیزه گرم تولید می شود و مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی مخصوصا رطوبت دارد.

این محصول از مفتول های نازک فلزی ساخته می شود. در بازار دو مدل ایرانی و چینی وجود دارد که می توان گفت توری مرغی ایرانی کیفیت بسیار بالاتری نسبت به مدل چینی دارد. مدل چینی از گالوانیزه سرد است و سبک تر طراحی شده است.

نصب توری مرغی

اما توری ایرانی از ضخامت و وزن بیشتری برخودار است و در تولید آن از گالوانیزه گرم استفاده شده است. می توانید آن را در عرض های 90، 100، 120، 150 و 180 سانتی متر تهیه کنید.

از توری مرغی علاوه بر پیشگیری از ورود پرندگان می توانید به عنوان حصار در اطراف باغ، ویلا و در صنایع مختلف استفاده می شود. ضخامت مدل ایرانی از 0.4 تا 0.7 اینچ متفاوت است.

نوعی دیگر از انواع فنس یا توری مرغی مدل های گالوانیزه با روکش پی وی سی است. این محصول زیبایی بیشتری داشته و در برابر عوامل محیطی اعم از ضربه و رطوبت مقاومت بیشتری دارد. اما قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

عوامل موثر در قیمت توری مرغی

توری مرغی بر اساس جنس، متراژ، کیفیت و برند تولیدکننده قیمت های متفاوتی دارد. برای مثال قیمت مدل های چینی پایین تر است؛ اما بدیهی است که کیفیت پایین تری داشته باشند. مدل های ایرانی از متریال بهتری ساخته شده است، ضخیم تر هستند و در نتیجه گران تر خواهند بود. از دیگر عوامل متراژ مورد نیاز است.

اغلب شرکت های این محصول را به صورت عمده به فروش می رسانند و در صورتی که متراژ پایین در خواست نمایید، قیمت هر متر بیشتر خواهد بود. از آنجایی که امکان نصب توری مرغی در کوتاه مدت مقدور نیست بهتر است برای خرید آن هزینه را فدای کیفیت نکنید؛ مگر آنکه نصب آن به صورت موقت برای شما کافی باشد.

کلام آخر

شرکت تهران پارس راپل آماده ارائه خدمات کار در ارتفاع شامل پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نماشویی انواع سنگ نما، نمای شیشه ای، نمای آجری و سیمانی، نصب دودکش، نصب توری مرغی و …. می باشد.

این شرکت با بهره گیری از راپلکاران متعهد و آموزش دیده در زمینه کار در ارتفاع و انجام خدمات ساختمانی، این آمادگی را دارد که هر خدمات و کار در ارتفاعی را برعهده بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

نماشویی و پیچ رولپلاک نمای ساختمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812