اصول نصب لوله بخاری فلزی و سیمانی

نصب لوله بخاری

همه چیز درباره نصب لوله بخاری سیمانی و فلزی

بخاری یکی از رایج ترین روش های گرمایشی در خانه ما ایرانیان است. اما همه ما در فصل های سرد سال شاهد آمارهای بسیار ناراحت کننده ای در مورد گازگرفتگی خانواده ها هستیم. دلیل این امر مشکلاتی است که در فرایند خارج شدن گاز منواکسید از لوله بخاری به وجود می آید. لوله بخاری یکی از تجهیزات ساختمانی است که در مرحله ساخت و ساز ساختمان نصب می شود.

بر خلاف تصور که تنوع چندانی در آن وجود ندارد این محصول نیز بسته به محل نصب، متریال استفاده شده در ساخت و نوع منبع تولید گرما به مدل های مختلفی تقسیم می شود. انتخاب و نصب لوله بخاری با توجه به نظر کارشناسان و مهندس ناظر متفاوت است.

لوله بخاری از نظر متریال استفاده شده در ساخت به دو دسته لوله بخاری سیمانی و فلزی تقسیم می شود. لوله بخاری سیمانی در میان دیوارها عبور می کند و اما لوله فلزی از بخاری به لوله بخاری سیمانی متصل می شود. عدم دقت در نصب هر دو مدل لوله خطر گازگرفتگی را افزایش می دهد.

لوله بخاری سیمانی

لوله بخاری سیمانی به کمک سیمان و الیاف نسوز ساخته می شود. سیمان مقاومت بالایی در برابر گرما و حرارت دارد و و الیاف نسوز به کار رفته در ساخت آن مقاومت آن را در برابر عوامل محیطی افزایش می دهد. از نظر شکل ظاهری این محصول به دو گروه لوله بخاری سیمانی گرد و لوله بخاری سیمانی مستطیل، چهارگوش یا کتابی تقسیم می شوند.

انتخاب بهترین مدل توسط کارشناسان ساخت و ساز و مهندسین انجام می شود. هر گونه گرفتگی، سوراخ شدگی و یا فرسودگی در این لوله خطر گاز گرفتگی را افزایش می دهد.

نصب لوله بخاری سیمانی

با بروز هر کدام از این مشکلات می توانید با شرکت تهران پارس راپل تماس بگیرید تا برای رفع آن بهترین تصمیم گیری انجام گیرد. از جمله خدمات این شرکت در زمینه نصب لوله بخاری سیمانی به موارد زیر می توان اشاره داشت:

تعویض لوله فرسوده و یا سوراخ شده

قبلا هم گفته شد که لوله بخاری سیمانی در زمان ساخت بنا در بین دیوارها قرار داده می شوند. اما در ساختمان های قدیمی ممکن است این لوله های سیمانی دچار مشکل شده و گاه نیاز به تعویض داشته باشند. فرسوده شدن، گرفتگی و یا شکستگی در لوله بخاری سیمانی از جمله شایع ترین مشکلاتی است که در ساختمان های قدیمی رخ می دهد.

برای نصب لوله بخاری سیمانی بعد از اتمام کار ساخت و ساز ساختمان باید از راپل کاران کمک بگیرید. نصب لوله بخاری با طناب یکی از مشاغل ساده برای افرادی است که در زمینه کار در ارتفاع فعالیت می کنند.

راپل کاران شرکت تهران پارس راپل ابتدا لوله قدیمی و یا آسیب دیده را از جای خود خارج کرده و به جای آن لوله سیمانی سالم را جایگزین می کند. این کار نیاز به مهارت در زمینه کار در ارتفاع و همچنین ساختمان سازی دارد.

باز کردن لوله های گرفته

یکی از مشکلات شایع دیگر ساخت لانه پرندگان در سر لوله های سیمانی بخاری، در فصل های گرم سال است. بقایای این لانه ها و دیگر زباله ها ممکن است تا متراژها در لوله سقوط کرده و راه لوله را مسدود کند. این مشکل در ساختمان هایی که از سری H استفاده نمی کنند بیشتر دیده می شود.

برای باز کردن این گرفتگی نیز ناچار هستید از افرادی که به نصب لوله بخاری سیمانی با طناب آشنایی دارند کمک بگیرید. این افراد با بررسی محل گرفتگی با طناب قسمت گرفته شده را سوراخ کرده و باز می کنند. ممکن است این قسمت از لوله سیمانی تعویض شود.

لوله بخاری فلزی

یکی دیگر از انواع لوله بخاری که به عنوان لوله هود نیز استفاده می شود، لوله بخاری فلزی است. این لوله بخاری به صورت استاندارد بخاری و یا آبگرمکن را به لوله سیمانی متصل می کند. از مدل های منعطف آن نیز برای انتقال هوا از هودها کمک گرفته می شود. گاه در بعضی ساختمان تغییر کاربری اتاق ها و یا عدم وجود لوله کشی مناسب برای خروج منواکسید کربن خانواده ها را مجبور به سوراخ کردن دیوار و نصب لوله بخاری فلزی می کند.

نصب لوله بخاری فلزی

این لوله ها اگر به درستی نصب نشود بسیار خطرناک به نظر می رسند. لانه سازی پرندگان و تجمع زباله در آن ها نیز از طرفی خطر گازگرفتگی اعضای خانواده را افزایش می دهد. نصب لوله بخاری فلزی در ارتفاع از دیگر فعالیت هایی است که می توانید آن را راپکاران شرکت تهران پارس راپل بسپارید.

آن ها با کمک تجهیزات خود لوله بخاری فلزی را با طناب نصب کرده و یا گرفتگی آن را رفع می کنند. این کار بدون داربست و تنها به کمک تجهیزات حرفه ای کار در ارتفاع انجام می شود.

هزینه نصب لوله بخاری با طناب

یکی از دغدغه های پیش روی صاحبین املاک در زمان بروز خرابی، گرفتگی و … در لوله بخاری سیمانی و فلزی هزینه های بسیار زیادی است که باید برای بستن داربست پرداخت کنند. اما نصب لوله بخاری سیمانی با طناب، صرفه جویی قابل توجهی در این هزینه به همراه دارد.

نماشویی در تهران کرج

نصابان با نصب تجهیزات خود در پشت بام و با استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب، به کمک طناب از طبقات به پایین حرکت کرده و با پیدا کردن قسمت های آسیب دیده و یا گرفته شده، مشکل را رفع کرده و سپس به سمت پشتبام و با زمین منتقل می شوند. به این شکل بدون کمترین تغییر در نمای ساختمان و در کمترین زمان ممکن، مشکل به وجود آمده رفع می شود.

لازم به ذکر است که خطر گازگرفتگی در فصول سرد سال بسیار شایع است و حل شدن مشکلات این چنین در کمترین زمان ممکن امر مهمی تلقی می شود.

کلا آخر

نصب لوله بخاری سیمانی با طناب و نصب لوله بخاری فلزی با طناب از جمله فعالیت هایی است که توسط شرکت تهران پارس راپل انجام می شود. کوتاه بودن زمان انجام پروژه، هزینه های بسیار کمتر در مقایسه با روش هایی مانند نصب داربست، عدم آسیب به نمای ساختمان و … از جمله مزایای این روش نصب لوله بخاری سیمانی و فلزی است.

در صورت هر گونه مشکل در مسیر لوله های بخاری فلزی و سیمانی خود کافی است با شماره های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812