چه تجهیزات محافظ شخصی (PPE) برای راپل مورد نیاز است؟

تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع

کار در ارتفاع به عنوان یکی از خطرناک ترین فعالیت ها در صنایع ساخت و ساز، نگهداری و مدیریت تأسیسات شناخته شده است. در میان بسیاری از خطرات مربوط به کار در ارتفاع ،کارگران را در معرض خطر سقوط از ارتفاع یا اشیایی که ممکن است از ارتفاع سقوط کنند، قرار می دهد. به همین ترتیب ، HSE ، سازمان مدیر بهداشت و ایمنی، با هدف کاهش مرگ، جلوگیری از جراحت و حفظ وضعیت سلامتی کارگران، توصیه کرده است که تمامی کارگران مشغول از تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع استفاده کنند.

PPE مورد نیاز برای کار در ارتفاع شامل موارد زیر است:

  • کلاه ایمنی
  • عینک محافظ چشم
  • کفش
  • دستکش محافظ
  • کمربند کار در ارتفاع یا لندیارد

تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع

نه تنها هر قسمت این تجهیزات به تنهایی مهم هستند، بلکه بسیار مهم است که همه تکه ها با لباس های دیگر سازگار باشند تا از حفاظت فرد از طریق این تجهیزات اطمینان حاصل کرد.

کار در ارتفاع به طور طبیعی بسیار خطرناک است، بنابراین شما باید تمام اقدامات احتیاطی ایمنی مناسب را در اختیار داشته باشید. استفاده از PPE بخشی از وظایف قانونی شما به عنوان یک کارمند تحت مقررات کار در ارتفاعات است.

تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع

کلاه ایمنی

تقریباً در همه مشاغلی که فیزیکی هستند باید از کلاه ایمنی استفاده کنید و کار از ارتفاع نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به این دلیل است که شما باید خود را در برابر سقوط اشیا یا اجسام دیگر که می توانند صدمه جدی به سر وارد کنند محافظت کنید.

کلاه ایمنی یکی از مهم ترین وسیله های PPE است که می توانید استفاده کنید، زیرا آسیب های وارد شده به سر می توانند زندگی را تهدید یا تغییر دهند.

عینک محافظ چشم

اگر از ارتفاع کار می کنید باید از عینک محافظ استفاده کنید. این امر همچنین می تواند شما را در برابر سقوط اشیا یا مواد دیگر محافظت کند.

از هر عینک محافظ چشمی که استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که با اندازه سر شما سازگار باشد.

کفش مناسب

هنگامی که در ارتفاع کار می کنید، برای جلوگیری از لغزش ها و افتادن های تصادفی که می تواند منجر به سقوط شود، به انتخاب کفش مناسب نیاز دارید. نپوشیدن کفش مناسب از شایع ترین علت آسیب در کار در ارتفاع است.

دستکش

دستکش PPE مناسب باید انعطاف پذیر اما ضخیم باشد. دستکش نباید بر توانایی شما در گرفتن و نگه داشتن ابزار یا تجهیزات دیگر تأثیر بگذارد. اگر اینگونه باشد، برای کار در ارتفاع واقعاً گزینه ی ایمنی نیست. دستکش های خوب و مناسب از بریده شدن دستان شما جلوگیری می کنند، و همچنین بر توانایی شما برای نگه داشتن چیزها تأثیر می گذارند.

کمربند کار در ارتفاع یا لندیارد

علاوه بر این تجهیزات عمومی PPE، شما ممکن است به تجهیزات تخصصی تری مانند کمربند کار در ارتفاع دارای کارابین نیاز داشته باشید.

کمربند ها اطمینان می دهند که در صورت نیاز به تعمیر یا تمیز کردن شیشه ها، می توانید با خیال راحت کار خود را انجام دهید. کمربند ها می تواند شما را در جای خود نگه داشته و با خیال راحت شما را در مسیر کار بالا و پایین کنند و همچنین از سقوط جلوگیری می کنند. کمربند کار در ارتفاع مانع از افتادن کسی بر روی زمین می شود ولی  در صورت عدم موفقیت در جلوگیری از سقوط، به حداقل رساندن آسیب ها کمک می کند.

ممکن است فکر کنید این تجهیزات، محدود کننده کار و یا برای فرد راحت نسیتند اما این تجهیزات تنها برای ایمنی شما هستند. اگر شرکت شما فکر کند که به تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع احتیاج دارید، امتناع از PPE خلاف قانون است.

کمربند کار در ارتفاع یا لندیارد

نگهداری از تجهیزات محافظ شخصی کار در ارتفاع

تعمیر و نگهداری مناسب باید بخشی از سیاست کل سازمان و ارزیابی ریسک در ارتفاع باشد که باید شامل بررسی های منظم، تمیز کردن و تعمیرات  این تجهیزات باشد.

هم شما و هم سازمانتان باید تمام قسمت های PPE خود را از نظر وجود نقص یا از بین رفتن و کهنه شدن و آسیب دیدگی آن ها بررسی کنید. این مشکلات تجهیزات را بی اثر می کنند، زیرا باعث می شوند امنیت شما کمتر شود. بررسی تجهیزات باید هر روز قبل و بعد از روز کاری یا به طور منظم انجام شود.

اگر تجهیزات معیوبی را مشاهده کردید، باید آن ها را تعمیر کنید. برخی از تعمیرات نسبتاً به صورت مستقیم انجام می شود، مانند تعویض لنزهای عینک چشم یا بندهای چکمه. با این حال، بسیاری از قطعات PPE مانند کلاه ایمنی، دستکش و کمربند ممکن است نیاز به تعویض کامل داشته باشند. سازمان شما باید اطمینان حاصل کند که مازاد موجود و جایگزین های کافی برای پوشش اندازه نیروی کار وجود دارد.

با این حال، در صورت عدم تعمیرات لازم، باید از تمیز بودن PPE اطمینان حاصل کنید. کثیف بودن تجهیزات می تواند عملکرد کاری PPE را کم کند. PPE کثیف می تواند سلامتی و ایمنی شما را به خطر بیندازد. در نتیجه ، سازمان شما به یک برنامه تمیزکاری برای این تجهیزات نیز نیاز دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812