6 نکته ایمنی راپل در سال 2020

نکات ایمنی برای کار در ارتفاع

تمرکز بر ایمنی افرادی که در کار در ارتفاع را انجام می دهند در اولویت اول قرار دارد زیرا تنها با یک اشتباه می توان یک کار معمولی در ارتفاع را به یکی از خطرناک ترین شغل ها تبدیل و منجر به یک آسیب جدی یا مرگ و میر شود. بنابراین رعایت نکات ایمنی برای کار در ارتفاع بسیار ضروری می باشد.

همچنین شما باید آماده باشید تا از کارمندان خود در هر زمان که ممکن است در معرض خطر سقوط قرار گیرند محافظت کنید.

در ادامه 6 تا از نکات ایمنی برای کار در ارتفاع که به کاهش خطر کار کمک می کنند، آورده شده است!! همراه ما باشید تا با این نکات بیشتر آشنا شوید.

استفاده از نرده

نرده نوعی محافظ غیرفعال است، ساده ترین و توصیه شده ترین راه برای ایمن نگه داشتن کارگران در حین کار است. هیچ آموزش یا تجهیزات اضافی برای نصب آن مورد نیاز نیست زیرا نرده ها در واقع برای حفظ امنیت خود به تجهیزاتی نیاز ندارند. تقریباً برای کار در پشت بام از نرده هایی مانند نرده غیر نفوذی، نرده نصب شده روی پاراپت، نرده سقف فلزی و انواع دیگر استفاده می شود.

تجهیزات حفاظت شخصی مناسب را انتخاب کنید

انتخاب تجهیزات مناسب یکی از نکات ایمنی برای کار در ارتفاع

اگر می خواهید از تجهیزات حفاظت شخصی در برابر سقوط استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات مناسبی را انتخاب کرده اید. تمام تجهیزات حفاظت بدنی که مطابق با استانداردهای توصیه شده باشند.

در مورد تجهیزات حفاظت شخصی تحقیق و لیستی از چیزهایی که نیاز دارید، تهیه کنید. اگر کارگرانی دارید که در ارتفاع جوشکاری می کنند، احتمالاً یک نایلون استاندارد برای محافظت از کارگران در مقابل حرارت مورد نیاز شما و مناسب کار نیست. کِولار ممکن است بهترین گزینه برای محافظت در برابر حرارت باشد. راحتی در کار مهم است، اما نگرانی اصلی این است که تجهیزات باید به گونه ای باشند و یا انتخاب شوند تا در برابر خطرات کار در ارتفاع از کارگران محافظت شود، و همچنین اطمینان حاصل شود که همانطور که طراحی شده اند، کار می کند.

طناب ها نیز باید به درستی انتخاب شوند. بسته به ارتفاعی که در آن کار می کنید ، ممکن است یک طناب نامناسب نتواند از کارگر شما محافظت کند. در عوض، یک طناب قابل جمع شدن ممکن است برای کار لازم باشد. شرایط کاری متفاوت است، بنابراین شما باید شرایط کار و وظیفه ای که نیاز است انجام شود را ارزیابی کنید تا بتوانید برای کارمندان خود، تجهیزات حفاظتی محیا کنید تا از آن ها محافظت کنند.

تجهیزات حفاظت شخصی خود را قبل از کار بازرسی کنید

بررسی تجهیزات کار یکی از مهم ترین نکات ایمنی برای کار در ارتفاع میباشد

تجهیزات حفاظت شخصی و طناب ها باید سالانه توسط یک شخصی دانش کافی درباره خطرات این کار دارد، مورد بازرسی قرار بگیرند. با این حال ، تجهیزات حفاظت شخصی باید قبل از هر استفاده توسط خود کارگر نیز بررسی شود. مهم است که هر کسی که قرار است از این تجهیزات استفاده کند، شناخت کافی از آن ها داشته باشد و بداند برای هر کار به چه تجهیزاتی نیاز دارد و در صورت وجود مشکل در آن ها، چه کارهایی باید انجام شود تا این مشکلات برطرف شوند. بررسی تجهیزات قبل از استفاده نیاز به زمان زیادی ندارد اما باید به صورت دقیق انجام شود.

اطمینان حاصل کنید که مسافت افتادن تا پایین را به دقت محاسبه کرده اید

محاسبه ارتفاع نیز مهم است

شما می توانید از تمام تجهیزات محافظت در برابر سقوط که در دنیا وجود دارد، استفاده کنید، اما اگر قبل یا هنگام سقوط نتواند از شما محافظت کند، استفاده از آن ها بی معنی است. بهتر است مسافت سقوط را برآورد کنید و از وسایل مناسب این فاصله استفاده کنید. بنابراین حداقل فاصله سقوط را به درستی محاسبه کنید تا مناسب ترین تجهیزاتی که مطابق این فاصله است را انتخاب و استفاده کنید.

از  تجهیزات دسترسی به کار در ارتفاع مناسب استفاده کنید

استفاده مناسب از تجهیزات مناسب همان کار یکی دیگر از نکات ایمنی برای کار در ارتفاع

در برخی شرایط، داربست بهترین راه حل برای کار در ارتفاع است. داربست ممکن است برای نقاشی یک خانه یا شستن پنجره های سطح پایین، استفاده شود. در این صورت، احتمالاً قادر خواهید بود داربست را به نرده مجهز کنید و به راحتی از سقوط خود از روی آن محافظت کنید. در مواقع دیگر، نمیتوان از داربست استفاده کرد و باید کار توسط بالابر انجام شود. بسته به نوع بالابر، ممکن است نیازی به استفاده از طناب نداشته باشید. در مواقع دیگر، ممکت است شما برای انجام کار از نردبان استفاده کنید که شرایط محافظت در برابر سقوط در نردبان پیچیده تر می شود.

در پایان، مهم است با کاری که قرار است در ارتفاع انجام شود آشنا باشید یا شوید و اینکه چه نوع تجهیزاتی در ارتفاع مورد نیاز است، این تجهیزات می تواند یک نردبان، داربست، بالابر یا هر راه حل دیگری باشد.

از استفاده صحیح از بالابر اطمینان حاصل کنید

استفاده صحیح از بالابر یکی از نکات ایمنی برای کار در ارتفاع

روش های زیادی وجود دارد که در هنگام کار با بالابر مشکلی پیش آید. نکته ای که افراد در کار با بالابر از آن غالباً غافل می شوند این است که هر کسی که در یک سکو، در هر زمان و هر ارتفاع قرار دارد، باید سکو و خود شخص به درستی محافظت شوند. در هنگام استفاده از بالابر ها بهتر است از طناب حفاظتی استفاده کنید زیرا می تواند در هنگام سقوط از سکوی بالابر از شما محافظت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812