نقش بالابر قیچی در کار در ارتفاع چیست ؟

بالابر قیچی

بالابر قیچی یا سیار یک سکوی پرسنلی است که برای بلند کردن عمودی کارگران برای انجام بسیاری از فعالیت ها در ارتفاع مانند نگهداری ، ساخت ، تولید ، تصویربرداری و آزمایش طراحی شده است. بالابر قیچی نیز برای حرکت به جلو و عقب با یک سکوی پایین برای قرار دادن بستر برای کار بعدی طراحی شده اند.

تکیه گاه های تاشو که در الگوی متقاطع مونتاژ می شوند، باعث می شوند که بالابر سیار بتواند با یک ردپای کوچک روی زمین ، بالابر عمودی قابل توجهی ایجاد کند. بالابر قیچی دارای طول ، عرض ، حداکثر ارتفاع و ظرفیت سکو هستند. حداکثر ارتفاع کار شش فوت بالاتر از ارتفاع سکو است. این بالابرها مزایای بسیاری نسبت به داربست و نردبان دارند. در صورت کار با ایمنی و نگهداری صحیح ، سرمایه بسیاری از محل های کار محسوب می شوند.

بالابر قیچی

در اینجا سه کلید استفاده از بالابر قیچی به روشی ایمن و مولد در کار در ارتفاع را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

پیشگیری از سقوط

کاربران بالابر سیار می توانند با ماندن در ریل های محافظ خودرو از سقوط از سکو جلوگیری کنند. هرگز روی ریل های محافظ نایستید. اگر بالابر قیچی شما دارای حداکثر ارتفاع سکو برای انجام وظیفه نیست ، پس یک بالابر قیچی با اندازه مناسب تهیه کنید. در صورت ایستادن صاف و کشیدن به زیر نرده ، یا بازوی خود را گسترش دهید که از خطر سقوط از سکو نجات یابید. یا باید سکو را گسترش دهید ، به شرطی که بالابر قیچی شما از این ویژگی برخوردار باشد یا سکو را پایین آورده و بالابر قیچی را روی زمین قرار دهید.

ریل های محافظ باید در شرایط کار مناسب نگه داشته شوند. به طور محکم در سکو محافظت شوند و هم توسط اپراتورها و هم در طول بررسی های تعمیر و نگهداری بازرسی شوند. هنگامی که نرده های محافظ به درستی قرار گرفته اند ، استفاده از مهاربند بدن اختیاری است. گاردریل برای جلوگیری از سقوط کارگران روی بالابر قیچی مورد نیاز است.

بالابر قیچی

تثبیت کننده

هدف در اینجا به حداقل رساندن خطرات ناشی از پایداری بالابر قیچی است.

به طور خاص عواملی که می توانند منجر به جبران خسارت یا سقوط شوند. با مطالعه راهنمای اپراتورهای سازنده ، اپراتور با دستورالعمل های مناسب برای حرکت ایمن بر روی بالابر قیچی آشنا می شوند.

عواملی که می توانند منجر به جبران خسارت یا سقوط شوند :

 • اجرای صحیح کنترل ترافیک یا خالی بودن بالابر قیچی ، اطمینان حاصل می کند که بالابر سیار شما از تماس با سایر وسایل نقلیه در حال حرکت یا سایر کارگران در محل کار ، به اندازه کافی محافظت می شود.
 • از پرسنل راهنمای زمینی در اطراف بالابر سیار در منطقه کار استفاده کنید.
 • از زباله های زمینی ، ریزش ها ، دست اندازها ، سوراخ ها و دامنه ها خودداری کنید.
 • بالابر قیچی خود را روی زمین ثابت و محکم نگه دارید.
 • بالابر سیار خود را بیش از حد بارگذاری نکنید.
 • وقتی یک پلت فرم بالابرسیار که بیش از حد بارگیری می شود بالاتر برود ، بر ثبات تأثیر منفی می گذارد. پایگاه ناپایدار خواهد شد.
 • سعی نکنید با بلند کردن قیچی با لیفتراک یا جرثقیل ، کمبود ارتفاع بالابر قیچی را جبران کنید.
 • به خاطر داشته باشید که سرعت آرام و ثابت شما را در امان نگه می دارد.
 • با عجله بلند کردن افراد و اشیا ، کارگران شما را در معرض خطرهای صدمه قرار می دهد.
 • هنگام کار با بالابر سیار در بیرون می خواهید در هوای مناسب کار کنید. باران می تواند ثبات زمین را در زیر بالابر قیچی تغییر دهد. بالابر قیچی برای استفاده در وزش باد شدید طراحی نشده است. وزش باد شدید احتمال قوی براندازی و واژگونی را ایجاد می کند.
 • با آموزش مناسب اپراتور و نظارت بر کارگر می توان از این سقوط 50 فوت جلوگیری کرد. در هنگام وزش باد 25 مایل در ساعت یا بالاتر ، نباید از بالابرهای قیچی ناهموار زمین استفاده شود.

بالابر قیچی

موقعیت یابی

هدف از قرارگیری خوب بالابر سیار جلوگیری از برق گرفتگی است. بیایید ابتدا با خطرات برق گرفتگی مقابله کنیم.

حتی در صورت عدم تماس مستقیم با خطوط برق پر انرژی ، برق گرفتگی برای کارگران بسیار ممکن است. قرار گرفتن در موقعیت بیش از حد نزدیک به خطوط برق پرانرژی می تواند منجر به سوختگی گرمایی و برق گرفتگی شود.

بالابر سیار خود را حداقل ده فوت  فاصله از خطوط برق متصل نگه دارید. اگر وظیفه شما نیاز به کار در نزدیکی برق است ، اطمینان حاصل کنید که کارگران صلاحیت انجام کار را دارند و آموزش الکتریکی مورد نیاز را دیده اند .

اگر افراد یا چیزهایی در راه کار ایمن بالابر قیچی هستند ، کارگران و کارفرمایان باید قبل از قرار دادن بالابر سیار برای انجام کارهای انجام شده ، از اصلاح وضعیت اطمینان حاصل کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیر - 09199722812